מלחמת חרבות ברזל

היום ה-258 ללחימה

לחצו ותרמו
להצלת חיים

אדם ומיתר, זוג פראמדיקים מתחנת מד"א שדרות משתפים מאירועי השבת השחורה

גיבורי ה – 7 לאוקטובר נחשפים והפעם, הזוג אדם ומיתר, פראמדיקים מתחנת מד"א שדרות:

אדם ומיתר קמו בשעה 06:30 בבוקר לקול האזעקות ומטחי הרקטות, ולא תיארו לעצמם איך יראו השעות הבאות בחייהם. לא מזמן הם עברו להתגורר בנתיבות שצופה לעבר עזה, וכתושבים חדשים הם הבינו במהירות שהתמונות ורעש ירי המקלעים ברורים ומבשרים רעות.
באינסטינקט הטבעי של איש רפואה, אדם מארגן לעצמו את ציוד התגובה המידית, ובתוך שניות מתקבל הדיווח הראשון באפליקציית "מד"א שלי" על פצוע באורח קשה כתוצאה מירי בקיבוץ סעד.
בדרכו לפצוע הוא פוגש בשוטר שחוסם את הכביש עקב ירי מחבלים העושים דרכם לנתיבות, על הציר המגיע ישירות אליהם. בשעה 7 בבוקר עוד לא הייתה הבנה של גודל האירוע וכמות המחבלים המסתובבים בשטח ישראל, ולכן אדם נשאר לגבות את השוטר עם נשקו הפרטי.
לאחר מספר דקות התחילו לזרום לכיוונם מספר רב של רכבים פרטיים ובתוכם פצועים. אדם מבצע בדיקה רפואית ראשונית לכולם ולאחר שהוא מבין שאינם בסכנת חיים, הוא מבקש שימשיכו עם הרכב למקום בטוח, כוון שהמחבלים הולכים ומתקרבים אליהם.
בעודם מדברים מגיע רכב גדול ובתוכו 2 פצועים, אישה במצב אנוש וגבר במצב קשה עם קטיעת רגל. אדם עולה לרכב עם ציוד הרפואה שברשותו, ומבקש מהנהג לנסוע במהירות לבית החולים.
מאחור הוא מבצע בשניהם פעולות מצילות חיים: חסם עורקים, חבישות וייצוב מצבם. בצומת נתיבות הוא מעביר את הפצועים לניידת טיפול נמרץ של מד"א, שם יקבלו טיפול מתקדם עד הגעתם לביה"ח.
בשעה שבע וחצי בבוקר, שעה בלבד מתחילת המתקפה ולאחר שכבר טיפל במעל לעשרה נפגעים, מיתר חוברת אליו עם תיק פראמדיק נוסף והם פותחים בצומת נתיבות מערב סוג של מרפאה מאולתרת בתיאום מוקד הכוננים, ונותנים מענה רפואי ראשוני מציל חיים, תוך כדי אזעקות שלא מפסיקות, לעשרות פצועים שמגיעים אליהם ברכבים הפרטיים מהמסיבה שהסתיימה בטבח.
אדם ומיתר מטפלים בפצועים הרבים, חלקם מפונים בניידות טיפול נמרץ של מגן דוד אדום לבתי החולים, חלקם מקבלים טיפול ראשוני וממשיכים עצמאית לבית החולים, ולצערנו, הם גם נאלצו לקבוע את מותם של מי שלא שרדו את פציעותיהם.
כשמסת הפצועים הראשונה מסתיימת אדם ומיתר מצטרפים למספר פינויים של פצועים באורח קשה לבית החולים סורוקה, הלוך וחזור באמבולנסים של מד"א והרכבים צבאים שצעקו להם מהדרך וביקשו עזרה.
בשעות הצהריים התנהל מרדף של כוחות הביטחון אחרי מחבלים שגנבו רכב של אחד הרבשצ"ים ודהרו מכיוון שדרות לנתיבות. המחבלים חלפו על פניהם של מיתר ואדם, והפצועים שהיו איתם, וביצעו ירי לכיוונם. בנס גדול הם לא נפגעו.
התופת הזאת נמשכת לשעות הלילה המאוחרות. לאורך כל היום מיתר חרדה לשלומן של אחותה ומשפחתה המתגוררים בכפר עזה, והדיווחים על חדירת מחבלים לקיבוצים מצטברים.
אדם ומיתר, תודה לכם ההקרבה הגדולה, ותודה על שאתם חלק ממגן דוד אדום.

לתרומה למד"א לחצו כאן

דילוג לתוכן