מלחמת חרבות ברזל

היום ה-258 ללחימה

לחצו ותרמו
להצלת חיים

דור וקנין, חובש בכיר וסגן אחראי יחידת אופנוענים ממושב יערה, מספר על האתגרים בלחימה בצפון:

דור התמודד עם רחפן מתאבד, טילי נ"ט ורקטות, וכל זה רק במשמרת אחת.

דור וקנין, חובש בכיר, סגן אחראי יחידת אופנועים, מושב יערה, מרחב אשר, התמודד עם רחפן מתאבד, טילי נ"ט ורקטות, וזה רק במשמרת אחת…. על האתגרים בצפון הוא מספר:

"המשפחה שלי מפונה לכל מיני מקומות ברחבי הארץ, חלק בזיכרון יעקב, חלק בירושלים.

אני ובת הזוג שלי הדר שייר, פראמדיקית מד"א, מאיישים ניידת טיפול נמרץ מהבית שלנו באופן קבוע, נותנים מענה מידי ומהיר למגוון קריאות באזור, גם כשמדובר בחיילים ובירי נ"ט.

אני חבר בכיתת הכוננות של מושב יערה, שנמצא 1.4 קילומטר בלבד מהגבול ואני מטפל במשק המשפחתי. מכוון שהטיפול במשק חיוני להישרדות הכלכלית שלנו, אני שומר על העניינים כאל ואפילו יצא שהחברים שלי במד"א עזרו לאסוף ביצים ולסייע לפעילות המשק.

יומיים לאחר תחילת המלחמה הוציאו אותי ואת הדר לנפגעים שהיו בדרכם אלינו לחבירה ברכב צבאי בצומת אדמית. הגענו לשם וטיפלנו בחייל שנפגע מירי בגפיים העליונות. הענקנו לו טיפול מציל חיים שכלל עצירת דימומים וטיפול לכאב ופנינו אותו לבית חולים נהריה.

בתחילת הפינוי כוח צה"ל זיהה רחפן שהיה מעל הראש שלנו. אני והדר הסתתרנו בצד הכביש כשאני מגונן עליה והפצוע מוגן בתוך האמבולנס. הכוח הצבאי נטרל את הרחפן סמוך אלינו, ממש מטרים בודדים. זה היה איום ממשי גם לנו, גם למטופל וגם לכוח צה"ל. רחפן מדויק שיצא למשימת השמדה.

אירוע נוסף שממחיש עד כמה הסכנה כאן גדולה התרחש לפני חודשיים. קיבלתי קריאה באפליקציית מד"א לדיווח של ירי נ"ט לתוך בית במושב שתולה. בדרך למקום, ממש בכניסה לאבן מנחם, מתחילים ליפול סביבי פצצות מרגמה. המוקד איתי בקו פתוח ומנחה אותי להיכנס למיגונית קרובה. כלל הכוחות של מד"א עצרו והמתינו ביישוב סמוך ואני היחיד שהיה כבר קרוב לזירת הנפילה…

ברגע שנרגע הירי חזרתי לאמבולנס ונכנסתי ליישוב ממש על גדר המערכת. הצלחתי לשלוף משם אזרח שמפצע באורח אנוש ונסעתי איתו באמבולנס בין ההפגזות והפצמ"רים עד לחבירה עם כוח צה"ל. לעצרי הפציעות שלו היו קשות מדי ומותו נקבע בשטח.

האירועים פה לא מפסיקים והסכנה מרחפת מעל הראש בכל יום ובכל שעה. לפני כחודש כששבתי ממשמרת נסעתי ליד היישוב שלומי ושם ראיתי פטריית עשן. דיווחתי למוקד מד"א והם ביקשו שאסרוק את האזור.כ שהגעתי למקום הבנתי שמדובר בשרפת יער ועדכנתי את המוקד שהכל תקין. כשהתכוונתי לצאת משם שמעתי לפתע שריקה של טיל והספקתי לרוץ ולשכב סמוך לחומה כשטיל נ"ט פגע 40 מטר מהאמבולנס… ניצלתי בנס.

מה שמחזיק אותי זו היכולת שלי להיות זמין לקהילה שלי בכל שעה ובכל זמן, כי זה מה שהם צריכים ממני כעת. המטרה שלי בחיים היא להציל חיים, בשביל זה אנחנו כאן. אני שמח להיות חלק ממד"א ועל אף התקופה המאתגרת והסכנות הרבות, אני מתכוון להמשיך בעשייה ולהילחם למען הצלת חיים."

לתרומה למד"א לחצו כאן

דילוג לתוכן