מלחמת חרבות ברזל

היום ה-290 ללחימה

לחצו ותרמו
להצלת חיים

פעילות מד"א בליל התקיפה האיראנית

האיראנים נכשלו במשימה ולנו יש את ההוכחה.

בליל מתקפת איראן על ישראל נורו אלפי טילים לעבר המדינה, רובם יורטו אבל אחד מהם שהצליח לנחות, גם לפגיעה חמורה בילדה בת 10, במושב בדואי סמוך לערד
"במהלך הלילה בהיותי במשמרת לילה כנהג אמבולנס יחד עם החובש המלווה ד"ר זיהאד אבו ערער קיימנו הערכות מבצעית, וגם מנטאלית, למתקפת הטילים הצפויה. כשהחלו האזעקות בשעות הלילה המוקדמות, מיד התמגנו ונשארנו קשובים למכשיר הקשר לקראת השלכות האירוע. בתוך דקות מהאזעקות הראשונות הגיעו לתחנת מד"א עשרות עוברי אורח ומשפחות מהפזורה הבדואית, וביקשו להישאר במרחב המוגן בתחנה כוון שאין בגזרתם אזור בטוח.

במקביל, וכשהבינו בישראל את גודל המתקפה, עודכנו כי נשלחת אלינו קבוצת תגבור שמתנה עשרה אמבולנסים ממרחבי המרכז וירושלים, והתחלנו להיערך לקליטתם בתחנה. כשאנו עוסקים בטיפול במשפחות שהגיעו והרגעתם, וניהול צי האמבולנסים שהגיע, קיבלנו גם דיווח על פגיעה ישירה כתוצאה מירי הטילים."

"חבר אלינו רכב ובו הילדה אמינה אלחסוני שנפצעה בראשה מרסיסי טיל. בבדיקה ראשונית ניכרת חבלה מאוד משמעותית כשהיא אינה מגיבה ואף נדרש סיוע נשימתי כדי לייצב את מצבה. הנחנו אותה מייד על מיטת האמבולנס, ביצענו פתיחת נתיב אויר וביצענו הנשמה מסייעת באמצעות הציוד שברשותנו עד להגעת צוות הטיפול הנמרץ שהמשיך טיפול ובסופו פינה אותה לבית החולים סורוקה, כשמצבה מוגדר קשה מאוד.

אירוע מסוג זה דורש היערכות מנטאלית מאוד משמעותית מאחר ובזמן שטיפלתי בילדה הצעירה, אשתי וילדיי היו בבית, ספגו אזעקות וקולות פיצוצים וחשו פחד. ברגעים כאלה צריך לרכז את כל תשומת הלב על מנת להציל חיים, ולדחוק לרגע כל מחשבה אחרת, גם אם היא משמעותית מאוד.

כשהעברנו אותה לניידת הטיפול הנמרץ חשבתי לעצמי שהסבל שלה גדול מאוד, ושכל חטאה הייתה שישנה במיטתה לקראת יום חדש, כמו כל ילד בישראל. כמו ילדיי שחיכו לי בבית.

כששמעתי שהיא פקחה את עיניה ושהיא מדברת התרגשתי מאוד כי ידעתי שהצלחנו בביצוע המשימה. נלחמנו על החיים שלה, והיא נלחמה בעצמה, ועל אף הפציעה הקשה, היא שרדה. מיד עם הגילוי הזה יצרתי קשר עם האבא וקבענו שנגיע לבקר אותה בהקדם."

זוהר סרבינצקי, פראמדיקית ממד"א ערד שקיבלה לידיה את הילדה הפצועה, סיפרה: "היא הייתה ילדה קטנה שסבלה מפגיעת ראש משמעותית וקשה. בן המשפחה שהביא אותה סיפר שהיא נפגעה במהלך מתקפת הטילים. ביצענו הערכה מהירה, טיפלנו ופנינו אותה כשאני מטפלת בה כל הדרך על לבית החולים. בשביל זה אנחנו כאן. בשביל כל חולה, בשביל כל פצוע. כשמדובר בילדים יש רגישות מיוחדת אך יותר. אנחנו כולנו בני אדם וילדה קטנה פצועה זה לא משהו שעובר לידי. זה נוגע בנפש, סודק את השריון. אני מאחלת לה רפואה שלמה מכל הלב."

לתרומה למד"א לחצו כאן
דילוג לתוכן