מלחמת חרבות ברזל

היום ה-290 ללחימה

לחצו ותרמו
להצלת חיים

פראמדיקית מד"א ומדריכת קורס פראמדיקים, עמית מן ז"ל, נרצחה כשנורתה על ידי מחבלים כשנכנסו למרפאה בקיבוץ בארי

פראמדיקית מד"א ומדריכת קורס פראמדיקים, עמית מן נרצחה כפשנורתה על ידי מחבלים כשנכנסו למראה בקיבוץ בארי

פראמדיקית מד"א ומדריכת קורס פראמדיקים של מד"א בנגב, עמית מן ז"ל, נרצחה כשנורתה על ידי מחבלים כשנכנסו למרפאה בקיבוץ בארי כאשר טיפלה בפצועים ביום שבת.

 מנכ"ל מד"א: "עמית הייתה גיבורה שפעלה להציל חיים של אזרחים גם תחת אש"
מגן דוד אדום מרכין ראש וכואב את מותה של פראמדיקית מד"א, עמית מן ז"ל, בת 22 תושבת קיבוץ בארי, שנרצחה ביום שבת ביריות כאשר טיפלה בפצועים שהגיעו אל המרפאה בישוב בארי בו התגוררה במהלך מתקפת הפתע של חמאס על דרום הארץ. עמית הייתה לכודה במרפאת הקיבוץ יחד עם פצועים והרוגים במשך שעות רבות כשהמחבלים ניסו לפרוץ אל המרפאה. עמית ז"ל נטמנה בבית העלמין בנתיבות בליווי בני משפחה ומאות מחבריה.
עמית ז"ל החלה את דרכה במד"א ב-2015 כמתנדבת נוער, לאחר מכן יצאה לקורס מדריכים והכשירה מתנדבים נוספים, לפני 4 שנים הוסמכה כחובשת רפואת חירום ובהמשך כפראמדיקית במסגרת השירות הלאומי ופעלה בניידות לטיפול נמרץ במרחב נגב של מד"א. לפני כחודשיים החלה להדריך את קורס הפראמדיקים המרחבי בנגב. במהלך כל תקופתה במד"א עמית פעלה במקצועיות, תוך תחושת שליחות גדולה לעבודתה. עמית חלמה ללמוד רפואה ולהמשיך להציל חיים.
אושרית חדד, פראמדיקית במד"א וחברתה הטובה של עמית ז"ל: "עמית ז"ל תמיד הייתה שם בשביל כולם, היא מישהי שפשוט תמיד נמצאת שם, תמיד היה אפשר לסמוך עליה. ביום שבת, בזמן שירו עליהם מחבלים, היא המשיכה לעזור למטופלים ולנסות להציל את חייהם. היא נלחמה על חייהם עד הרגעים האחרונים".
מנכ"ל מד"א אלי בין ספד לעמית מן ז"ל: "עמית ז"ל הייתה פראמדקית גיבורה שהמשיכה לטפל בפצועים גם בזמן שמחבלים ניסו לפרוץ למרפאה בקיבוץ בארי. היא חירפה את נפשה בזמן שניסתה להגן על חייהם של המטופלים – שטובתם ניצבה כנגד עיניה. לכתה בטרם עת הותירה אותנו המומים וכואבים. מגן דוד אדום מוקיר את דרכה של עמית, ועובדיו ומתנדביו מרכינים את ראשם ומחבקים את משפחתה.
יהי זכרה ברוך".

דילוג לתוכן