מלחמת חרבות ברזל

היום ה-258 ללחימה

לחצו ותרמו
להצלת חיים

לזכר העובדים והמתנדבים שנפלו במלחמת חרבות ברזל

לזכר העובדים והמתנדבים שנפלו במלחמת חרבות ברזל

ליאור רודאיף ז"ל

הסיפור של ליאור רודאיף ז"ל

נהג האמבולנס של מד"א בקיבוץ ניר יצחק, ליאור רודאיף ז"ל, נפל ב-7.10 וגופתו נחטפה.
חובש רפואת חירום ונהג האמבולנס המיתולוגי של מד"א בקיבוץ ניר יצחק, ליאור רודאיף ז"ל, נפל ב-7.10 וגופתו נחטפה:
"היה אדם מלא שמחת חיים, איש של נתינה שרבים חבים לו את חייהם"
בשבוע שעבר, נודע למשפחתו של ליאור רודאיף ז״ל, חובש רפואת חירום, נהג אמבולנס מתנדב מד"א ותושב ניר יצחק על נפילתו ב-7.10 וחטיפת גופתו. במגן דוד אדום מרכינים ראש ומשתתפים בצער המשפחה.
ליאור ז"ל החל את דרכו במד"א לפני למעלה מ-20 שנה. מספרים עליו שהיה מתנדב מסור, עם נכונות יוצאת דופן לעבוד, ורצון ענק להציל חיים. ליאור הפעיל אמבולנס יישובי והעניק מענה רפואי לתושבי הקיבוץ ויישובי הסביבה, לעיתים היה עושה גם משמרות בצוחר ובבאר שבע. התושבים בניר יצחק היו מגיעים להתייעץ איתו להיעזר בו בנושאים הרפואיים שהתעוררו ולא רק – ליאור שימש גם כקצין בטיחות ותעבורה והיה איש דומיננטי מאוד. אומרים עליו, שאם היה מצליח להחזיר את הגלגל אחורה, היה עושה בדיוק את אותו הדבר, מבלי לחשוש, על מנת להציל אחרים. במשך השנים, הציל את חייהם של רבים, אחד האירועים הבולטים היה יום החטיפה של גלעד שליט, שבו תחת אש, היה מצוותי מד"א הראשונים שהגיעו למקום וטיפל בפצועים. החלום שלו במשך השנים, היה ליילד באמבולנס, חלום שאותו לא זכה להגשים. ליאור היה תורם דם קבוע והציל גם חולים רבים מדמו.
רונן גריזק, אחראי המתנדבים של מרחב נגב במד"א וחברו של ליאור ז"ל: "הוא היה אדם שכולנו מאוד אהבנו להיות בסביבתו. תמיד עם חיוך, תמיד עוזר – זה משהו שאפיין אותו. הוא היה איש מאוד מאוד מיוחד וכולנו עצובים מאוד מהבשורה הזו".
עופר לוי, חובש ונהג ניידת טיפול נמרץ במד"א וחברו של ליאור ז"ל: "תמיד כשהייתי צריך את העזרה שלו – הוא היה שם, תמיד אומר כן. קיבלנו מאוד קשה את הבשורה על חטיפתו ועל הירצחו. זו בשורה שלא קל לקבל, אצלו כל דבר היה מתחיל ונגמר בצחוק, הוא היה אדם מלא שמחת חיים, בכל פעם שנכנס לתחנה כולם התחילו לצחוק. אנחנו מתגעגעים ונתגעגע אליו מאוד".
זוהר חוברה, חובש בכיר ונהג אמבולנס וחברו של ליאור ז"ל: "היינו חברים קרוב ל-40 שנה. הוא היה אדם עם לב רחב, שתמיד אפשר לבקש ממנו עזרה. אף פעם לא התפשר על המקצועיות שלו, עשה הכל על הצד הטוב ביותר. הוא זכה באמון האנשים ביישוב שלו ככונן יישובי, תמיד עשה מעבר, תמיד רצה לדעת איך אפשר יותר לתרום. אני אתגעגע אליו מאוד".
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}
דילוג לתוכן