מלחמת חרבות ברזל

היום ה-258 ללחימה

לחצו ותרמו
להצלת חיים

לזכר העובדים והמתנדבים שנפלו במלחמת חרבות ברזל

לזכר העובדים והמתנדבים שנפלו במלחמת חרבות ברזל

איתמר שמן ז"ל

הסיפור של איתמר שמן ז"ל

סמ"ר איתמר שמן, מלפיד, שירת כפראמדיק בעוצבת 'געש', נפל בקרב בדרום רצועת עזה בשעה שהגן על מדינתו, בן 21 בנופלו.

מגן דוד אדום כואב את נפילתו של לוחם ופראמדיק צה"ל ומתנדב מד"א סמ"ר איתמר שמן (21) הי"ד, תושב לפיד שנפל בקרב בדרום רצועת עזה ביום שבת 23.12.23. איתמר ז"ל הותיר אחריו הורים ושתי אחיות ונטמן אתמול (א') בבית העלמין הצבאי במודיעין.

איתמר ז"ל התגייס למסלול פראמדיק צבאי, במטרה להגיע לתפקיד משמעותי ולהציל חיים. במסגרת ההכשרה השתלם איתמר ז"ל בניידות לטיפול נמרץ של מגן דוד אדום, ולאחר שהוסמך כפראמדיק, הקפיד להתנדב במשמרות בתחנת מד"א ולהמשיך להציל את חייהם של רבים. גם בזמן שלחם בעזה במסגרת מלחמת 'חרבות ברזל', איתמר ז"ל התנדב בניידות טיפול נמרץ של מד"א בעת שיצא להתרעננויות קצרות בביתו. איתמר ז"ל שירת כפראמדיק בעוצבת 'געש' (36) ולחם עם גדוד 77, עוצבת 'סער מגולן' (7), היה בוגר מחזור י״א של תוכנית המנהיגות הקדם צבאית ופראמדיק צבאי משתלם בתחנת לוד

פראמדיק מד"א וחברו מבית הספר, דניס סבצ'נקו, ספד לו: "קשה לי לדבר על איתמר בלשון עבר. הוא היה אדם טוב לב, חיובי וחייכן שתמיד עמד לצד המטופל וגרם לו לסמוך עליו, גם ברגעים הכי קשים. הוא היה מאוד אכפתי וקשוב למטופלים ולצוות והיה בעל לב ענק. הוא הציל חיים של המון בני אדם – גם במד"א וגם במסגרת תפקידו הצבאי. הוא הגיע לעולם הרפואה כי חלם לשרת בתפקיד משמעותי ולעזור – גם על מדים".

פראמדיקית מד"א ליהי גולן: "איתמר ז"ל היה תמיד אופטימי וחייכן. לפני שבועיים כשיצא להתרעננות קצרה בבית מהלחימה בעזה הוא הגיע לתחנה למשמרת ולא ויתר על אף הזדמנות לתרום לכל מי שזקוק לסיוע. הוא היה בעל יחסי אנוש מדהימים עם המטופלים שלו, שאהבו אותו מאוד וידעו שניתן לסמוך עליו. יהי זכרו ברוך".

מנהל מרחב איילון במד"א, אפי בר, ספד לאיתמר שמן ז"ל: "מגן דוד אדום וצה"ל איבדו לוחם ופראמדיק שבכל מסגרת בה פעל ביקש להגיש עזרה ולהציל חיים. אנו כואבים את לכתו ושולחים למשפחתו ויקיריו תנחומים בשעה קשה זו. הוא יחסר לכולנו. יהי זכרו ברוך.

ארגון הפראמדיקים הישראלי פרסם הודעת אבל על נפילתו: "ארגון הפרמדיקים מרכין ראשו עם היוודע על נפילתו בקרב של סמ״ר איתמר שמן, פרמדיק באוגדה 36. איתמר היה מאותם יחידי סגולה, הפראמדיקים הנמצאים בחזית הלחימה, המהווים עבורנו דוגמא ומופת למסירות שכל מטרתה היא הצלת חיים ושמירה על ביטחון ישראל.

ליעד אגי, פראמדיק במגן דוד אדום ספד לאיתמר בפייסבוק: " איתמר היה משתלם בתחנת לוד ומודיעין לפני כשנה. חניך מסור, חותר ללמידה ואוהב אדם. איתמר לקח ברצינות את המשימות שהיו מוטלות עליו והיה מבצע אותן על הצד הטוב ביותר. מלבד איש מקצוע ומטפל טוב, איתמר היה בראש ובראשונה אדם עם לב ענק. איתמר היקר, תודה רבה שנפלה בחלקי הזכות להיות זה שמעצב לך את הדרך, אוהב אותך ואנציח אותך תמיד

{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}
דילוג לתוכן