מלחמת חרבות ברזל

היום ה-258 ללחימה

לחצו ותרמו
להצלת חיים

לזכר העובדים והמתנדבים שנפלו במלחמת חרבות ברזל

לזכר העובדים והמתנדבים שנפלו במלחמת חרבות ברזל

סער מרגוליס ז"ל

הסיפור של סער מרגוליס ז"ל

סער מרגוליס ז"ל, רס"ר (מיל') וחובש רפואת חירום במגן דוד אדום, בן 37, נשוי ואב ל-2,, מייסד כיתת הכוננות בקיבוץ כיסופים. נפל בקרב גיבורים מול מחבלי החמאס.

חבר כיתת הכוננות בכיסופים, רס"ר (מיל') ומתנדב מד"א, סער מרגוליס ז"ל, נפל במלחמת "חרבות ברזל" | מנכ"ל מד"א: "חסרונו של סער במד"א יורגש, מגן דוד אדום מרכין את ראשו ומשתתף בצער משפחתו של סער, יהי זכרו ברוך.״

מגן דוד אדום מרכין את ראשו ומשתתף בצער המשפחה על נפילתו של חבר כיתת הכוננות בקיבוץ כיסופים ומתנדב מד"א, סער מרגוליס ז"ל, בקרב נגד מחבלים, בן 37 בנופלו.

סער ז"ל התחיל את דרכו במד"א לפני כ-3 שנים כחובש רפואת חירום, בימים אלו היה בעיצומו של תהליך הוצאת רישיון נהיגה אמבולנס על מנת להיות נהג אמבולנס בקיבוץ ולסייע עוד יותר בהצלת חיים, התהליך אותו הוא לא הספיק לסיים.

אחראי המתנדבים של סער ז"ל, יוסי אבוהרון מספר: "סער ז"ל היה בחור צעיר ונעים מקיבוץ כיסופים שלא הפסיק לרצות ולסייע להציל חיים במשמרות במד"א. הוא היה כל כך נרגש כשהיה מוזנק לאירועי כונן בגזרה שלו והצלת החיים ממש בערה לו בעיניים. נפילתו היא אובדן מאוד גדול."

מנכ"ל מד"א אלי בין, ספד לסער מרגוליס ז"ל: "סער ז"ל תרם רבות לתחנת אופקים בה התנדב. מגן דוד אדום מוקיר ומעריך את דרכו של סער במד"א, ומשתתף בצערה העמוק של .המשפחה. יהי זכרו ברוך".

יום חייו האחרון של סער מרגוליס ז"ל, היה יום שכולו אומץ, גבורה, יעילות, הקרבה ונתינה

סער חשש תמיד מפני חדירת מחבלים, ולכן לקח על עצמו את תפקיד הרבש"ץ ולאורך כעשור מילא אותו, תוך שהוא מייסד, בונה ומאמן את כיתת הכוננות של כיסופים.

בבוקר השבעה באוקטובר הבין מיד, לפי כובד מטחי הרקטות, נהמות האופנועים וצרורות הקלץ', שהקיבוץ תחת פלישה.

הוא לקח את אשתו ושתי בנותיו אל הממ"ד, נתן לאשתו נשק, הדריך אותה כיצד להפעילו במידת הצורך, והורה להן להינעל ולשמור על דממה מוחלטת.

את יודעת שלא אסלח לעצמי אם אשאר אתכן" אמר לאשתו. "אני הולך להציל את הבית וחוזר", הוסיף

המתקפה הייתה כה מסיבית ויעילה, שכל חברי כיתת הכוננות, רותקו בקרבות לבתיהם. נותרו שניים. סער מרגוליס וחברו שי אשר, סגן הרבש"ץ, שנלחמו במחבלים עד שעה 13:00.

בצהריים הגיע הצבא. סער לא חזר לאשתו ובנותיו אלא חבר לאחד הכוחות בקיבוץ.

לאחר כמה שעות, במהלכן הצליח עם הכוח שצירף אליו לפנות בבטחה שכונה שלמה, הגיעו אל בית שבתוכו מחבלים מבוצרים והכניסה אליו קשה. הוא פרץ ראשון, נפגע מצרור מקלע ונהרג.

.

.

.

{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}
דילוג לתוכן