מלחמת חרבות ברזל

היום ה-290 ללחימה

לחצו ותרמו
להצלת חיים

לזכר העובדים והמתנדבים שנפלו במלחמת חרבות ברזל

לזכר העובדים והמתנדבים שנפלו במלחמת חרבות ברזל

עמישר בן דוד ז"ל

הסיפור של עמישר בן דוד ז"ל

רס"ן במיל' עמישר בן דוד מהישוב עלי, חובש מד"א ומנהל צוות מתנדבי מד"א ביישוב, נפל בהיתקלות עם מחבלים בעזה.

מגן דוד אדום מרכין ראשו עם נפילתו של קצין לוחם צה"ל ומתנדב הארגון רס"ן במיל' עמישר בן דוד ז"ל תושב עלי, שנפל בקרב ברצועת עזה, בעת מילוי תפקידו כמפקד חפ"ק מח"ט בעוצבת הקומנדו. הוא הותיר אחריו רעיה- שלומית, חמישה ילדים, הורים ו-6 אחים ואחיות.
עמישר בן דוד שירת כמפקד החפ"ק של מפקד עוצבת הקומנדו. התגייס עם פרוץ המלחמה בשמחת תורה, ומאז לחם כמעט בלי לצאת הביתה חמישה חודשים, עד שנפל בקרב בדרום הרצועה בכ"ח באדר, 8.3.24.
עמישר ז"ל, בנם של חיים וחנה, גדל במושב קשת שברמת הגולן. למד בישיבה התיכונית בחיספין. בכיתה י"ב התנדב במסגרת תכנית של"פ בטירת הכרמל. למד במכינה הקדם צבאית בעלי, היישוב בו הקים את ביתו. היה איש חסד ופעיל ציבור. בין היתר ניהל את צוות מתנדבי מד״א בישוב עלי. עבד כמחנך בתיכון והיה איש חינוך מהמעלה הגבוהה ביותר. דוגמה אישית לתלמידיו ולמכריו בכל הליכותיו. אוהב העם, הארץ והתורה. לפני כשנה והוא תרם כלייה לאדם זר שלא הכיר
עמישר ז"ל החל את דרכו כמתנדב מד"א לפני כעשר שנים ושימש כראש צוות מתנדבים ביישוב עלי, לצד תפקידו כנהג אמבולנס וחובש רפואת חירום. בנוסף, כיהן עמישר ז"ל כמחנך בתיכון וכאיש חסד למען הציבור במגוון תחומים.
אברהם אפלבאום, מתנדב מד"א תושב עלי, ספד לו: "אני מכיר את עמישר ז"ל כעשור, גם מהיישוב וגם ממשפחת מד"א. זו אבדה גדולה לכולנו, איבדנו איש משפחה וחבר טוב מאוד – צנוע ושקט שתמיד דאג לצוות. בפעם האחרונה שדיברנו תכננו לקיים מפגש צוותי בישוב כשיצא להפוגה מהלחימה – אך נאלצו לקיים אותו היום בלעדיו, בבית העלמין".
אלי גרטנר, אחראי מתנדבים במרחב ירושלים של מד"א: "עמישר ז"ל היה איש מדהים, חבר אמת, חובש ונהג אמבולנס מהשורה הראשונה – מקצועי ומוכשר, שהיה תמיד מקצועי ומסור – ומבצע את תפקידו בצורה הטובה ביותר. הוא ייחסר לנו מאוד. יהי זכרו ברוך".
אורי שחם, מנהל מרחב ירושלים במד"א: "עמישר ז"ל היה מתנדב ותיק ואהוב, שפיקד באהבה ובכישרון רב על עשרות מתנדבים ודאג להם כאילו היו ילדיו. הוא התברג לתפקיד מפתח כבר בשנותיו הראשונות ובלט במיוחד בכישוריו האישיים והמקצועיים. עמישר ז"ל היה איש חינוך בעל ערכים מיוחדים שהוביל את כל מי שנקרה בדרכו למצוינות. אנו שולחים למשפחתו תנחומים גדולים. נזכור אותו לעד".

{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}
דילוג לתוכן