מלחמת חרבות ברזל

היום ה-140 ללחימה

לחצו ותרמו
להצלת חיים

אמבולנס המשאלות של מד"א להגשים משאלה לחייל שנפצע קשה בעזה

שלמה, חובש מתנדב במד"א בעבר, נפצע קשה בעזה. "אמבולנס המשאלות" הצליח להגשים את חלומו לחזור לחגוג עם חבריו בערב גדודי.

לשלמה, חובש מתנדב במד"א בעבר, היה פטור ממילואים. למרות זאת, לאחר אירועי השבעה באוקטובר, הוא החליט להתגייס למילואים בכל זאת. לפני כשלושה שבועות במהלך פעילות מבצעית ברצועה, הוא נפצע קשה ובתושייה רבה שמר על קור רוח, השתמש בניסיונו והכשרתו בתור חובש צבאי ומתנדב במד"א והצליח להדריך את הלוחמים סביבו איך לטפל בו וכיצד לחבוש אותו.
שלמה פונה במסוק לבית החולים והחל את התהליך השיקומי שלו. כששמע שביום שלישי בשבוע שעבר, גדוד המילואים שלו עורך ערב גדודי, הוא וחבריו ליחידה החליטו לא לוותר וביקשו מאמבולנס המשאלות של מד"א לקחת אותו לשם.
"אמבולנס המשאלות" הוא מיזם של מגן דוד אדום, ששם לו למטרה למלא בקשות של אנשים עם מחלות קשות שיכולת ההתניידות שלהם אבדה. צוות אמבולנס המשאלות נרתם להגשמת המשאלה של שלמה, קיבל אישור מיוחד מבית החולים כדי להוציא אותו משם ולקח אותו עד לערב הגדודי, על מנת שיוכל לחגוג יחד עם חבריו למילואים.
שי שפק, פראמדיקית וחברת צוות באמבולנס המשאלות של מד״א: "התרגשנו מאוד ללוות את שלמה לפגוש את החברים שלו מהלחימה והצוות שפינה וטיפל בו בשטח, שהתרגשו במיוחד לראות אותו רוקד ומאושר כלכך. הוא גיבור ששמר עלינו וזה המעט שיכולנו לעשות בשבילו. החיוך של שלמה לא ירד מהפנים כל הערב וככה גם שלנו, אנחנו תמיד שמחים להגשים משאלות לכל מי שזקוק לכך, ונמשיך לעשות את זה ככל שניתן

מאמרים נוספים

נוכח ירי הטילים הבלתי פוסק בצפון. הדאגה שלו לתושבי העיר, לעובדים ולמתנדבים ובוודאי למשפחות שפונו ונמצאות במקום בטוח – גדולה.
מפרוץ המלחמה הפכו וקנין ושייר לכוח חלוץ רפואי בחזית הצפונית, אשר מפנים פצועים תחת אש ובתנאי שטח קשים.
אורלי , שמתגוררת בחצור הגלילית ועובדת בקריית שמונה במרחב ירדן מספרת על הלחימה בצפון:
טל זנזורי, בת 28, קצינת משמרת מוקד נגב ובמוקד הארצי של מד"א, משתפת באירועי השבת השחורה
טוען עוד מאמרים...
דילוג לתוכן