מלחמת חרבות ברזל

היום ה-258 ללחימה

לחצו ותרמו
להצלת חיים

כ-30 אנשי רפואה מארה״ב וצרפת מצטרפים לצוותי מד"א באמבולנסים ובניידות לטיפול נמרץ

כ- 30 רופאים ופראמדיקים מהיחידה הבינלאומית של מד"א, מגיעים בימים אלו מצרפת ומארה״ב לישראל כדי לסייע למערך צוותי הרפואה של מגן דוד אדום. במסגרת ההליך המזורז שנועד לאפשר להם להצטרף לאמבולנסים ולניידות לטיפול נמרץ של מד״א, הרופאים והפראמדיקים שכבר הגיעו עוברים היום הכשרה מזורזת, בסופה יוכלו להצטרף לצוותי מד״א ולעבות את המענה הרפואי.

במסגרת ההכשרה המזורזת, מקבלים הרופאים והפראמדיקים שהגיעו מצרפת ומארה״ב הכשרה מתקדמת על כללי הפרוטוקולים והטיפולים, הכרת הציוד, התרופות והמכשור בניידות לטיפול נמרץ וכן הכשרה בנושא תפעול אירוע רב נפגעים ובטיחות תחת אש, ויצטרפו בקרוב לצוותי מגן דוד אדום כפראמדיקים וכרופאים מלווים.

"בשבת בבוקר, ברגע ששמענו שהתחילה המלחמה, החלטתי שאני חייב להגיע לארץ, והיום בלילה אעשה את המשמרת הראשונה שלי על הניידת לטיפול נמרץ של מד״א.״ מספר ד״ר יואב דורי, קרדיולוג מבית החולים לילדים בפילדלפיה. ״כששמענו על מה שקורה, הרופאים הישראלים בארה״ב התחילו לארגן קבוצות של רופאים שמעוניינים להגיע לארץ. עליתי על מטוס והכנסתי את השם שלי כמובן לרשימה. ד״ר תמר גבע, שהגיעה גם היא לארץ על מנת להצטרף לצוותי מד״א שאלה אם אני רוצה להצטרף גם כן למד"א,  אמרתי כמובן ושרק תגיד לי לאן להגיע. יש לי אישה ושני ילדים, ילד אחד פה בארץ במכינה, הילד השני בן 16 נשאר עם אישתי בפילדלפיה. אני מאחל לכולנו שנמשיך לתמוך כמה שאפשר. הלב עם החיילים ועם המשפחות שאיבדו את יקיריהם. אנחנו כאן כדי לתרום לעזור ולעשות כל מה שאנחנו יכולים. האנשים החשובים ביותר הם החיילים והתושבים בדרום ואני מחבק אותם חיבוק חזק."

דילוג לתוכן