מלחמת חרבות ברזל

היום ה-258 ללחימה

לחצו ותרמו
להצלת חיים

לאחר שחייה ניצלו, נעמה גל שנפצעה במסיבת הטבע ברעים פגשה את צוות מד"א שטיפל בה

נעמה גל שנפצעה במסיבת הטבע ברעים פגשה את צוות מד"א שטיפל בה- פראמדיקית מד"א נעם ויסבוך וחובשת מד"א נועה שמעוני אשר פינו אותה לבית החולים

נעמה גל שנפצעה מירי מחבלים במסיבה ברעים בשבת השחורה (7.10), התחבאה בתוך מכולת זבל במשך 3 שעות עד שנורתה 4 יריות ולבסוף חולצה והובאה לחבירה עם צוותי מד"א, שם טופלה ע"י פראמדיקית מד"א נעם ויסבוך וחובשת מד"א נועה שמעוני אשר פינו אותה לבית החולים כשמצבה מוגדר קשה. לאחר שהתאוששה והשתחררה מבית החולים, פגשה נעמה את צוות מד"א שהגיעו אליה לביתה בחיפה.

חובשת רפואת חירום במד"א ונהגת הניידת טיפול נמרץ נועה שמעוני שחזרה: "את נעמה פגשנו ב-7 באוקטובר בכניסה לשדרות בשעות הראשונות של מלחמת ״חרבות ברזל״. היא סבלה ממספר פצעי ירי בגופה ומצבה היה קשה מאוד ולא יציב. היא אמרה לנו רק כמה משפטים בודדים והתמוטטה. ברגעים האלו לא ידענו איזה מסע עברה נעמה עד שהגיעה אלינו. ברגעי הטבח הנורא נעמה וחבריה הסתתרו בתוך מכולת זבל, חלקם נרצחו וחלקם היו פצועים ומדממים. במהלך הפינוי לבית החולים עשינו כל מה שאפשר כדי להציל את החיים של נעמה. לא הורדתי לרגע את הרגל מהגז אחרת היינו מאבדים אותה בדרך."

"הפציעה של נעמה הייתה קשה מאוד" מספרת פראמדיקית מד"א נעם ויסבוך "הסתכלתי עליה בידיעה שאעשה הכל בכדי להציל את חייה. העברנו דיווח למוקד מד"א על מנת שיעדכן את בית החולים על הפציעות הקשות שלה כדי שהרופאים יהיו ערוכים לכך, ופינינו אותה תוך כדי טיפול תרופתי מורכב לייצוב מצבה."

"לאחר הפינוי חזרנו לשטח והמשכנו לטפל בנפגעים נוספים, ראינו מראות שלא נשכח לעולם וכל זה תחת סיכון חיים אדיר של כלל הצוותים הרפואיים בשטח" משחזרות נעם ונועה "אבל עדיין נעמה הייתה זו שתפסה לנו את הלב ואת המחשבות, ובמשך שבוע שאלנו את עצמנו מה איתה והאם שרדה את התופת הנורא. במקרה נתקלנו בסטורי שלה בו חיפשה את מי שטיפל בה ויצרנו מיד קשר. הסיפור של נעמה הפך להיות נקודת האור שלנו בכל החושך הזה. התרגשנו נורא לשמוע שהיא לא רק עומדת על הרגלים אל גם התאוששה וחזרה הביתה. זה ממש נס רפואי."

מספר ימים לאחר השתחררה נעמה לביתה בחיפה הגיעו נעם ונועה למפגש מרגש בביתה שבחיפה ואמרו: "סוף סוף נפגשנו, לשם שינוי לא בסביבת מלחמה מגואלת בדם ומלאת חול ועשן, הייתה לנו הזכות להיות שם ולטפל בה."

נעמה גל שהתרגשה לפגוש את צוות מד"א אמרה: "אתן המלאכיות שלי, גם אלף מילים לא יתארו כמה אני מודה לכן, בזכותכן אני חיה. תודה לכן ועליכן."

דילוג לתוכן