מלחמת חרבות ברזל

היום ה-258 ללחימה

לחצו ותרמו
להצלת חיים

מושלת מדינת ניו יורק, קאתי הוקול, ערכה סיור בכפר עזה וקיבלה סקירה על פעילות מד"א במלחמה

במהלך סיור של מושלת מדינת ניו-יורק קאתי הוקול בכפר עזה עם שר החוץ אלי כהן, מנכ"ל מד"א אלי בין וח"כ אליהו רביבו קיבלה המושלת סקירה על פעילות מגן דוד אדום במלחמה ועל עובדי ומתנדבי מד"א שנפלו או נפצעו במהלך המלחמה.

יש לנו סרטונים שמראים את המחבלים יורים על האמבולנסים שלנו בקיבוצים" הסביר מנכ"ל מד"א אלי בין "זה היה היעד הראשון שלהם. הם רצו למנוע מאמבולנסים של מגן דוד אדום לצאת ולסייע לאחרים. איבדנו שלושה חובשים ופראמדיקים שנפלו במילוי תפקידם.

 הייתה לנו פראמדיקית בת 22 שטיפלה בפצועים בקיבוץ בארי הסמוך. היא לא הייתה מוכנה לעזוב את המרפאה כשהיו שם עוד פצועים והמחבלים רצחו אותה בירי. מצאו את הגופה שלה כשהיא עדיין עם הכפפות הרפואיות על הידיים.

 יש לנו הקלטות רבות של שיחת טלפון מזעזעות וביניהן גם שיחה של ילד בן שמונה שמתקשר למוקד מד"א ומתאר איך הוא מתחבא בארון עם אחותו הקטנה, כשהחובש במוקד שואל אותו "האם אתם רק שניכם בבית?" אז הוא אומר "כן. עכשיו זה רק שנינו", החובש שאל אותו "איפה ההורים שלך?" והילד הקטן ענה בקול רגוע "היינו במקלט ואז נכנס מחבל, ירה באבא ואז רצנו עם אמא שלנו החוצה והם ירו גם בה. ועכשיו אני בארון מסתתר יחד עם אחותי הצעירה. היא בת שש, היא בת שש" החובש במוקד אמר לו "תקשיב, קח בגדים. תתחבא מתחת לשמיכות. תהיה בשקט. שים את הטלפון שלך במצב שקט כדי שאם מישהו יתקשר אליך הטלפון לא ישמיע רעש, תהיה בשקט ותלחש. אנחנו נעשה הכל כדי להגן עליך." והיום הילדים האלו בחיים.

החובשים של מד"א דיברו שעות עם אנשים בטלפון. הצבא פעל בקיבוצים וחיסל את המחבלים בזמן שאנחנו היינו שם בשביל אותם אנשים בטלפון כדי לספק להם הדרכה רפואית ותמיכה רגשית. בדרך שאנחנו רואים את זה, זו התגובה המשולבת של ישראל."

מושלת ניו-יורק קאתי הוקול אמרה למנכ"ל מד"א: "אני לא יכולה להגיד לך כמה אני גאה לראות את הגברים והנשים בארגון המדהים הזה, שרגילים להציל חיים ולעזור להם. הם היו צריכים להגיע למקום הזה ולראות את הזוועות שהתרחשו פה. הם עשו עבודה יוצאת דופן ואני רק רוצה לומר כמה אני גאה לדעת שהם שם בחוץ עוזרים לבני האדם. אנחנו צריכים לתת להם את כל ".הקרדיט

   לצפיה בוידאו:   https://youtu.be/t3i-FqJyEw4

לתרומה למד"א 

 

דילוג לתוכן