מלחמת חרבות ברזל

היום ה-258 ללחימה

לחצו ותרמו
להצלת חיים

נהג ניידת טיפול נמרץ של מד"א נורה על ידי מחבלים תוך כדי נסיעה במהלך טיפול בפצוע בדרום

נהג ניידת טיפול נמרץ של מד"א נורה על ידי מחבלים תוך כדי נסיעה במהלך טיפול בפצוע בדרום – דני, פראמדיק מד"א שהיה איתו בניידת הציל את חייו ופינה אותו לבית החולים

ביום שבת השחור (7.10) פטר לסניק קורובוב, חובש ונהג ניידת טיפול נמרץ במד"א ודני שטרקמן, פרמדיק מד"א חשבו שהם קמים לעוד משמרת בוקר רגילה בתחנת מד"א באופקים. "בזמן שאני יוצא החוצה לרכב, אני מתחיל לשמוע קולות נפץ. מתקשרים אלינו מהמוקד ואומרים לנו שיש כחמישה נפגעי ירי במרחב ואנו יוצאים מייד לדרך", מספר דני.

"בעוד אני נוהג את ניידת הטיפול הנמרץ ליד צומת אורים יוצאים לפתע מולי חולית מחבלים על אופנועים עטויי בנדנות, ויורים בי. אני נפגעתי מאחד הכדורים בעודי נוהג ואני צועק מכאבים. דני מייד התחיל לטפל בי ועצר את הדימום, בעוד המחבלים ממשיכים בנסיעתם לאופקים", מספר פטר.

"מייד לאחר מתן טיפול חירום בשטח, תפסתי שליטה על כלי הרכב ופניתי במהירות לבית חולים סורוקה שם המשיך פטר לקבל טיפול", הוסיף דני.

שלושה ימים לאחר התקרית נולדה לפטר בתו הראשונה, מי אל, אחות לזיו, אותה פגש לראשונה על מיטת בית החולים השבוע. "לולא התושיה של דני, לא הייתי כאן היום, ולילדים שלי לא היה אבא. מתנת הצלת החיים שלי הגדולה ביותר שקיבלתי – הולדת ביתי האהובה."

לתרומה למד"א

דילוג לתוכן