מלחמת חרבות ברזל

היום ה-290 ללחימה

לחצו ותרמו
להצלת חיים

פראמדיקים של מד"א טיפלו בפצועים בתוך תחנה של מד"א, כשבחוץ ירו מחבלים

גאורגי גוליאק, פראמדיק בכיר במד"א התעורר אתמול (שבת) בבוקר ונסע למשמרת שגרתית בתחנת מד"א בשדרות. רגע לפני שהוא מגיע לתחנה, הוא התחיל לשמוע ירי בכביש עליו נסע ואל התחנה החלו להגיע נפגעים, ביניהם פצועים במצב קשה ואנוש. תוך כדי הטיפול הרפואי הראשוני לפצועים נשמע בחוץ ירי מאסיבי, וצוות החליט לנעול את הדלתות, להסתגר בתוך התחנה ולהמשיך בטיפול רפואי לפצועים קשה שנשארו בתחנה עד שניתן היה לפנות אותם לבתי החולים בניידת טיפול נמרץ ממוגנות ירי.

 

לאחר כמה שעות, הבינו גאורגי שפיקד על צוותי מד"א בתחנת בשדרות לאורך כל היום ושאר הפראמדיקים שמחבלים השתלטו על תחנת המשטרה בשדרות. בשעות הערב, לאחר שנפתחו אתרי טיפול משותפים לצה"ל ומד"א, החלו הפראמדיקים בפינוי הפצועים מתחנת המשטרה תחת אש חיה וסיכון חייהם, חלק מהפצועים הועברו לבתי החולים במסוק.

 

לאחר שחילופי האש בגזרת תחנת המשטרה דעכו, המשיכו הפראמדקים ואנשי הצוות הנוספים של מד"א להעניק טיפול ולפנות פצועים ונרצחים בתוך שדרות.

 

גאורגי גוליאק, פראמדיק מד"א על החוויה המטלטלת: "המחבלים עברו ממש במרחק של מטרים ספורים מהתחנה כשהם נוסעים בטנדרים עם תתי-מקלעים ויורים לכל עבר, אם הם היו פונים שמאלה, כנראה שלא היינו פה היום. באותם הרגעים הבנו את גודל האירוע ושאנחנו בתנאי שדה ובשלב הזה ללא תגבור של צוותים נוספים. נלחמנו על החיים של הפצועים שהיו אצלנו בתחנה ועשינו כל מה שאפשר כדי להציל את החיים שלהם."

 

ניתן לראיין את פראמדיק מד"א גאורגי גוליאק בטלפון 052-6139175

דילוג לתוכן