מלחמת חרבות ברזל

היום ה-258 ללחימה

לחצו ותרמו
להצלת חיים

לזכר העובדים והמתנדבים שנפלו במלחמת חרבות ברזל

לזכר העובדים והמתנדבים שנפלו במלחמת חרבות ברזל

אוריאל ביבי ז"ל

הסיפור של אוריאל ביבי ז"ל

מתנדב מד"א, רב-סרן אוריאל ביבי ז"ל, בן 30 נשוי ואב לשניים . קצין בחטיבת הצנחנים, מצטיין הרמטכ"ל לשנת 2021, חבר כינת הכוננות בשלומית, נפל בהגנה על הישוב פרי גן.

מתנדב מד"א, רב-סרן אוריאל ביבי ז"ל, נפל במלחמת "חרבות ברזל".
קצין בחטיבת הצנחנים, מצטיין הרמטכ"ל לשנת 2021, גדל והתחנך בכפר סבא, בוגר מדרשיית נעם.
אוריאל ז"ל החל את דרכו במד"א כמתנדב נוער, עבר הכשרות רבות והיה מתנדב פעיל במרחב ירקון ונגב של מגן דוד אדום. לאחרונה החל את לימודיו ברפואת חירום באוניברסיטת בן גוריון שבנגב על מנת להיות פראמדיק.
אוריאל ביבי היה עם חבריו אביעד כהן, ראובן שיש פורטיש ובכור סוויד, אנשי כיתת הכוננות משלומית שיצאו מהבית בשש וחצי בבוקר ליישוב הסמוך פרי גן להגן על היישוב.
גיבורים שוהצילו בגופם את כל תושבי היישוב, אך נהרגו בהתקלות מחבלים.
מנכ"ל מד"א: "אוריאל היה איש ערכי שהמשיך להתנדב במד"א בכל זמן שהיה יכול למרות שגרתו העמוסה בצבא. מגן דוד אדום כואב את לכתו."
פראמדיקית מד"א גל גרנדר, שהדריכה את אוריאל ז"ל בקורס מדריכים של מד"א, מספרת: "הכרתי את אוריאל ז"ל לפני כ-13 שנים כשהיה חניך שלי בקורס מדריכים. הוא היה אחד החניכים הבולטים, התאפיין באנושיות ויחסי אנוש מאוד גבוהים, איש ערכי. מאוד אהבתי אותו, כולם מאוד אהבו. למרות שהשירות הצבאי שלו היה מאוד אינטנסיבי, הוא אף פעם לא זנח את מד"א ואת הסיוע לאחר, הוא תמיד ניסה למצוא זמן להצטרף למשמרות באמבולנס על מנת להציל חיים".

{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}
דילוג לתוכן