מלחמת חרבות ברזל

היום ה-258 ללחימה

לחצו ותרמו
להצלת חיים

לזכר העובדים והמתנדבים שנפלו במלחמת חרבות ברזל

לזכר העובדים והמתנדבים שנפלו במלחמת חרבות ברזל

רונן אנגל ז"ל

הסיפור של רונן אנגל ז"ל

רונן אנגל, בן 54, נחטף לעזה בתאריך 7.10 ונרצח בשבי החמאס. צלם מקצועי וחובש רפואת חירום מתנדב במד"א מרחב נגב.

"הוא תמיד חייך, זה היה סימן ההיכר שלו"

רונן אנגל, בן 54, תושב ניר עוז, נפל בקרבות בקיבוץ ונחטף ע"י חמאס במתקפה ב-7.10 ונרצח בשבי החמאס.

רונן היה נשוי לקרינה, ואב לטום, מיקה, ויובל. צלם מקצועי וחובב אופנועים. חובש רפואת חירום מתנדב מד"א מרחב נגב. סיים לאחרונה לימודי חוץ בנושא קווי מים, בקיבוץ עסק בלול ובחידוש רהיטים.

רונן  יצא להילחם במחבלים שפשטו על קיבוץ ניר עוז בשבת בבוקר, משאיר בחוסר ברירה את אשתו ובנותיו מיקה ויובל בממ"ד.

רונן ז"ל התחיל את דרכו במד"א לפני כשנתיים כחובש רפואת חירום,  ובימים אלו היה לקראת סיום הכשרתו כנהג אמבולנס במד"א. בבוקר השבת השחורה, יצא רונן ז"ל להציל חיים עם תיק כונן מד"א שהחזיק ברשותו. התיק שמכיל ציוד רפואי מציל חיים ועליו חתום שמו, נמצא מוטל בשטח הקיבוץ לאחר שרונן נחטף לעזה. 

בשבוע שעבר, אשתו וילדותיו שנחטפו גם הן בשבת השחורה, שוחררו במסגרת עסקת השבויים בתאריך 27 בנובמבר 2023. ארבעה ימים אחרי, יצאה הודעה על מותו של רונן בשבי. הוא הותיר אחריו אישה, 2 בנות ובן.

חובש בכיר ואחראי המתנדבים בתחנת מד"א באופקים יוסי אבוהרון,  ספד לו: "רונן ז"ל שאף להיות נהג אמבולנס בניר עוז ולסייע כמה שיותר לחבריו תושבי הקיבוצים. לצערנו הרב, הוא לא הספיק לעשות זאת ונקטף מאיתנו בטרם עת. הוא תמיד חייך, זה היה סימן ההיכר שלו, גם כשהיינו מגיעים לתאונות הקשות ביותר – הוא היה מצליח לגרום למטופלים שלו להעלות חיוך ולשכוח לרגע מהצרות. זוהי אבדה גדולה. יהי זכרו ברוך".

פראמדיק מד"א דני שטרקמן, מנהל אשכול אופקים-צוחר במד"א: "רונן היה מתנדב חייכן, שמח ומקצועי בעל רצון אמיתי להציל חיים. הוא אהב מאוד לעזור ומותו כואב לכולנו – לכל חבריו בתחנה, במרחב ובארגון כולו. אנו שולחים תנחומים גדולים למשפחתו. תהיה נשמתו צרורה בצרור החיים".

מנהל מרחב נגב במד"א, שמעון אלקובי: "רונן ז"ל היה מתנדב אהוב ומוכשר, שהציל חיים רבים ועזר לכולם סביבו. הוא הותיר אחריו משפחה מיוחדת, שאיבדה את היקר לה מכל. אנו כואבים את מותו ומחבקים את משפחתו היקרה. יהי זכרו ברוך".

אחיו של רונן, דני, משתף:

"אחי היה אופטימיסט עם חיוך שלא יורד מהפנים, תמיד אצלו הכל בצחוק, שום דבר לא מלחיץ אותו. סוג של שובב בלתי נלאה" 

"דיברנו איתם בפעם האחרונה כשהיו בממ"ד ואז הוא, ואשתו, ושתי הבנות שלו נעלמו מעל פני האדמה.
בסביבות 12:00 נכנסתי לפייסבוק של רונן ואני רואה בסטורי שלו תמונות סלפי של מחבלים ותיעוד שלהם עולים על טנק ואיזה מחבל נתעב מחייך למצלמה ואומר משהו בערבית.

גופתו של רונן נותרה חטופה בידי חמאס
אתר האינטרנט של רונן:

https://engelronen.com/about/

{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}
דילוג לתוכן